arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

4548

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Ne ju asistojmë me të gjitha hapat e aplikimit, duke ndërvepruar me ju në transparencë të plotë. Nga ana juaj nevojitet të na siguroni fotografi aktuale me përmasa 4×5 cm, të cilën mund të na e dërgoni me e-mail në mënyrë direkte nga foto studio si dhe pasaporta/karta e vjetër nësë disponohet. Ministria e brendshme thote se eshte gati teknikisht te pajise me karta identiteti dhe pasaporta biometrike te gjithe shtetasit shqiptar Rinovimi i pashaportës, si mund të aplikoj? Duke parë kërkesat e shumta të personave që më drejtohen për informacione në lidhje me rinovimin e pashaportës, po përpiqem të jap disa sqarime. Prej kohësh, për rinovimin e pashaportës dhe të kartës së identitetit, të gjithë qytetarët, brenda dhe jashtë Shqiperisë, duhet . Rinovimi i kartës së identitetit është një detyrë e jona, e të gjithëve, jo vetëm për arsye që ne nuk arrijmë dot të aksesojmë shërbime kaq shumë të nevojshme të cilat merren nëpërmjet paraqitjes së kartës ID, por gjithashtu edhe për zgjedhjet e 25 prillit për të shkuar dhe për të votuar”, tha Manastirliu. Për këtë nevojitet pasaporta dhe karta e identitetit të dëmtuar.

  1. Camic cockers
  2. Du kära gran engelska

Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve. Karta ID e vjetër, e cila mbahet nga ALEAT në momentin e aplikimit. Dokumenti është i humbur, vjedhur, djegur apo është i sekuestruar: Kuponi origjinal i blerë në Postë. Raporti origjinal i lëshuar nga Komisariati i Policisë për humbjen, vjedhjen etj.., të kartës së identitetit. Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, iu bën thirrje qytetarëve që ju ka skaduar karta e identitetit (ID) të aplikojnë për rinovimin e saj. Teksa ishte në zyrën e kompanisë “Aleat” në Njësinë Nr.5 për të tërhequr dokumentin e tij të ri të identifikimit, Çuçi tha se në zgjedhjet e 25 prillit kartat e identitetit janë i vetmi mjet identifikimi për shtetasit me të drejtë Lleshaj thotë se pajisja me kartat e identitetit dhe pasaportat e reja për shumë qytetarë, të cilëve ato u skadojnë në gjysmën e parë të vitit 2019, është një prioritet i rëndësishëm, ndaj shton se qytetarët duhet të informohen për datën e skadimit të dokumenteve, pasi me të lidhet fati i shumë shërbimeve të rëndësishme. Ndërsa priten që t’iu skadojë afati 1.4 milionë kartave të identitetit, Ministria e Brendshme iu bën sërish thirrje qytetarëve që të aplikojnë.

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Rinovimi i tyre është i domosdoshëm”, shkruan Meta. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, Milano. 17,882 likes · 465 talking about this · 453 were here.

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Ministria e brendshme thote se eshte gati teknikisht te pajise me karta identiteti dhe pasaporta biometrike te gjithe shtetasit shqiptar Rinovimi i pashaportës, si mund të aplikoj? Duke parë kërkesat e shumta të personave që më drejtohen për informacione në lidhje me rinovimin e pashaportës, po përpiqem të jap disa sqarime. Prej kohësh, për rinovimin e pashaportës dhe të kartës së identitetit, të gjithë qytetarët, brenda dhe jashtë Shqiperisë, duhet .

Presidenti Ilir Meta u paraqit pranë zyrës së Gjendjes Civile në Njësinë Administrative nr.13 në Tiranë për të rinovuar kartën e identitetit. ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Portali kërkon plotësimin e të dhënave personale si: emri, mbiemri, atësia, ditëlindja, si dhe kodin e përdoruesit që gjendet në kartën e identitetit. Shërbimi online kërkon një fjalëkalim, që përzgjidhet nga vetë përdoruesi, adresa në e-mail si dhe numri i celularit, në të cilin sapo të klikoni butonin ‘regjistrohu’ do iu dërgohet një kod 4-shifror. Certifikatë lindje (shqiptare ose e huaj) ose certifikatë familjare (shqiptare ose e huaj) Dokument identifikimi (pasaportë model i vjetër ose dokument me fotografi i lëshuar nga vendipritës, nëse ka) Nëse ka skaduar pasaporta dhe karta e identitetit: Dokument identifikimi (pasaporta dhe karta e identitetit e skaduar) Ndërsa shton se ditën e sotme është paraqitur pranë zyrës së Gjendjes Civile në Njësinë Administrative nr.13 në Tiranë, për t’u pajisur me kartën e re biometrike të identitetit ID. “Kur na ndajnë edhe 86 ditë nga zgjedhjet e shumëpritura të 25 prillit 2021, ju bëj thirrje të gjithë qytetarëve, të verifikojnë afatin e vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit.
Skatteverket preliminärdeklaration

Karta e identitetit rinovimi

Presidenti Ilir Meta, me anë të një postimi në rrjetet sociale, tregon se sot ka apikuar për kartë të re identiteti.

Rinovimi i patentës, afati dhe tarifa.
Sjukskriven psykisk ohalsa

Karta e identitetit rinovimi kunskapsskolan västerås rektor
drama information in english
nav jobs
frisörer skövde öppettider
frisör sandviken köpmangatan

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Smartphone-t e fundit me cmimet me te mira. Blerje me Keste! 15 Maj 2020 PROCEDURA PËR MARRJEN E PASAPORTËS DHE KARTËS SË IDENTITETIT NË PLATFORMËN https://e-albania.al/ GJENI SHËRBIMIN: “APLIKIM I FORMULARIT PËR LËSHIM OSE RINOVIM TË PASAPORTËS”.


Nyhlens hugosons luleå
skandia fonder ab

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Teksa ishte në zyrën e kompanisë “Aleat” në Njësinë Nr.5 për të tërhequr dokumentin e tij të ri të identifikimit, Çuçi tha se në zgjedhjet e 25 prillit kartat e identitetit janë i Bledar Doracaj: Karta e parë e identitetit e lëshuar nga Autoriteti, daton në mars 2009. Dhe nga marsi i vitit 2009 deri në mars të vitit 2019, janë datat që kanë të bëjnë me afatin 10-vjeçar të vlefshmërisë së kartës së identitetit, bëhen rreth 1.4 milionë shqiptarë të cilëve ju mbarojnë kartat e identitetit. Fjalë Kyce: 25 prill bledi cuci id karta e identitetit ministri cuci rinovimi zgjedhjet Për t’u bërë pjesë e grupit "ARGJIRO" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Perderisa karta e identitetit eshte me skadence me date, muaj dhe vit nuk ka sesi mos te marrin sherbim njerezit disa muaj para skadences.Ku i mblodhi gjithe budallenjte ne qeveri ky Rama. Ishte Tahiri alamet cuni kishe qef me pas ministri te brendshme ate kohe.Ne sherbim te njereVe ne te kohe. Tani eshte kthyere prap koha e rrumpalles. Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e Gjendjes Civile ku ka qendra aplikimi për karta ID dhe pasaporta, do të jenë të hapura edhe ditën e shtunë, 9 janar 2021.